Fotbal nemá logiku

Vytvořit: 06/18/2016 - 08:56
Chorvatsko slaví branku v zápase s Českem -- zdroj: www.blatcherreport.com

Po tragikomickém výkonu jsme utrpěli remízu

37. I. Perišič, 59. I. Rakitič - 76. M. Škoda, 90. T. Necid (pen.)
 
Muž zápasu: Rakitic
 
Sestava Chorvatsko: D. Subašič - D. Srna, V. Čorluka, D. Vida,I. Strinič (90. Š. Vrsaljko) - M. Brozovič,M. Badelj, I. Rakitič (90. G. Schildenfeld),L. Modrič (61. M. Kovačič), I. Perišič - M. Mandžukič
Sestava Česká republika: P. Čech - P. Kadeřábek, T. Sivok, R. Hubník,D. Limberský - J. Skalák (67. J. Šural), V. Darida,T. Rosický, J. Plašil (86. T. Necid), L. Krejčí - D. Lafata (67. M. Škoda)
 
Fotbal se hraje hlavně pro lidi. Ale jak my už víme, ne v českém podání. Česká prolezlá fotbalová žumpa v čele s chrochtajícím Peltou, estébákem Berberem a s miss hrůzy Damkovou mají jiné představy.
 
A vám se ten fotbal jako líbil ?
 
Hrůzostrašné vedení se odráží snad v ještě horších výkonech našich hráčů na hřišti. Nemá cenu zde popisovat každého jednoho nekopu, ale jeden za všechny - Jarda Plašil.
 
Nevím jak to dělá, ale trenéry si umí omotat. Asi ví kam sáhnout. To, co se dělo na hřišti 75 minut, a i to, co se dělo potom, už dlouho na EURECH nikdo neviděl a doufám, že už nikdy neuvidí. Česko, jako jasně nejslabší tým na celém šampionátu, od začátku ukazoval Vrbovo pojetí útočného fotbalu. To spočívalo v získaní míče a jeho odkopu na tribunu, v lepším případě soupeřově gólmanovi.
 
Tato parodie na fotbal pokračovala i po vstřelení jedné a druhé branky. Nicméně jeden tah se našemu geniálnímu trenérovi povedl. Poslal tam Škodu a dokonce i dalšího útočnika Necida. Takže poprvé pod jeho vedením jsme hráli na dva útočniky. A světe div se, ono to i zafungovalo.
 
V bláznivém závěru, kdy na hřišti létaly dělobuchy, dokázalo Česko vyrovnat. Spravedlivé? Těžko. Kruté pro Chorvaty? Určitě. Fotbal zase jednou dostal pořádně na prdel. Nicméně nejslabší výkon jakéhokoliv týmu na šampionátu nám dal ještě naději na postup. Ale ruku na srdce? Chce se evropský divák dívat na takový tým? Ne, nechce!
 
Fotbal prostě někdy nemá logiku.
 
TABULKA SKUPINY D