Cesta do Francie

Vytvořit: 06/12/2016 - 09:31
Cesta do Francie s Fanhansou

Být novinář je řehole, kór když si to všechno cálujete sami

Nestěžuji si, ale to pivo může bý levnější. Na frankfurtském letišti jsem na jedno chuť dostal, a běžel tam zrovna fotbal Slováci proti Walesu, tak jsem objednal. Značku už nevím, ale za 5.50E to určitě nestálo. To i v Nové Pace dělají lepší pivo.

Frankfurt byla moje zastávka na cestě z Prahy do Toulouse. Ne, nebylo to dobrovolné, ale Lufthansa, v tom to případe Fanhansa, ráda ukazuje své největší letiště. Po dvou hodinách konečně otevřeli gate a my se začali trousit do letadla.

Spousta češtiny kolem dávala znát, že se mnou letí i fanoušci na zápas se Španělskem. Ikdyž nějaký historik tam být také mohl. Za mnou seděl postarší pán s mladým asi 30tiletým mužem. Dle povahy jejich rozhovoru to byl asi jeho syn. Půlku cesty na něj dělal chytrého, poučoval a když konečně nevalil tomu nebožákovi další tsunami informací do hlavy, tak nad něčím furt lamentoval. A to hlavně tehdy, když se náhodou mladej dostal ke slovu.

Nuže přistáli jsme, a já měl přibližně 18. minut na to najít bus a s trouchou fantazie se i vyvenčit. No jo, ale Frantíci vzali kontroly vážně a ačkoliv v rámci EU, tak jsme museli při opuštění letiště projít kontrolou. V tu chvílí mé vědro už chtělo přetýkat. Záchody nalezeny, ale autobus ne. Zbývalo méně než pět minut do jeho odjezdu. Hurá, trefa do černého (pozn. řidič byl bílý). V autobuse jsme jeli tři.

První část za mnou, dokonce jsem trefil i výstup a stanici metra. Dvě zastávky a jsem na přestupu na další autobus. Všude kolem se to multikulturností jen hemží. Je sobota po půlnoci a omladina řádí venku, před bary i uvnitř. Jednoho mladíka se ptám na zastávku. Všechno klape a mám dobrý pocit. Na zastávce se trousí lidi a přišla i partička ucházejích Francouzek. Ovšem , když ta nejhezčí promluvila, tak jsem myslel, že mluví chlap po třiceti letech tvrdého alkoholismu.

Do hotelu se dostávám něco po jedné hodině a mířím rovnou do sprchy. Tam se peru s ovládáním a za boha ji nemůžu pustit. Už se chystám na to, jak jim to ráno osladím, v tom ale zjistím proncip téhle francouzské baterie. Uf, tak můžu jít spát...

 

 

 

Tags: